Постинг
27.03.2012 12:30 -
ГОДИШНИ НАГРАДИ “МАКСИМ” ЗА АКТЬОРСКИ ПОСТИЖЕНИЯ В ТЕАТЪР “БЪЛГАРСКА АРМИЯ”
Автор: ulian
Категория: Други
Прочетен: 1649 Коментари: 0 Гласове:
Последна промяна: 02.04.2012 22:16
Прочетен: 1649 Коментари: 0 Гласове:
1
Последна промяна: 02.04.2012 22:16
ГОДИШНИ НАГРАДИ “МАКСИМ” ЗА АКТЬОРСКИ ПОСТИЖЕНИЯ В
ТЕАТЪР “БЪЛГАРСКА АРМИЯ”
През 1993 г., по инициатива на актьорската трупа в ТБА, се учредяват награди “МаксиМ”. Те са замислени като алтернатива на престижните театрални награди “Аскеер”, които Академия “Аскеер” връчва на своите колеги от другите театри всяка година в навечерието на 24 май. Съгласно статута на “А`Аскеер” актьорите, режисьорите и сценографите от състава на Театър “Българска армия” гласуват за номинирани и наградени и самите те нямат право да се “самонаграждават”.
Всяка година в чест на Международния ден на театъра – 27 март, ден по-късно (28 март) в ТБА да се връчват наградите “МаксиМ”: за главна мъжка, главна женска, поддържаща роля и Награда за техническите служби – “Златен чук”. За тазгодишните награди са номинирани всички актьори, участващи в постановките, реализирани в сезон 2011 / 2012 г.
ВЪТРЕШНИ НАГРАДИ “МАКСИМ” ЗА НАЙ – ЗНАЧИМО ПРИСЪСТВИЕ
ПРЕЗ СЕЗОН 2011 / 2012 г.
НОМИНИРАНИ
ВОДЕЩА ЖЕНСКА РОЛЯ
Йоана Буковска – за ролята й на Целия / Алиена в „Както ви харесва”
Лидия Инджова – за ролята й на Розалинда / Ганимед в „Както ви харесва”
Александра Сърчаджиева – за ролята й на Катерина в „Железният светилник”
ВОДЕЩА МЪЖКА РОЛЯ
Ангел Генов – за ролята му на Орландо дьо Боа в „Както ви харесва” и за ролята му на Лазар в „Железният светилник”
Иван Радоев – за ролята му на Жак в „Както ви харесва”
Васил Михайлов – за ролята му Стоян Глаушев в „Железният светилник”
Георги Кадурин – за ролята му на Аврам Немтур в „Железният светилник”
Явор Бахаров – за ролята му на Рафе Клинче в „Железният светилник”
ПОДДЪРЖАЩА РОЛЯ
Стефка Янорова – за ролята й на Жената в „Сега или никога”; за ролята й на Фебе в „Както ви харесва” и за ролята й на Стойна в „Железният светилник”
Анастасия Ингилизова – за ролята й на Одри в „Както ви харесва” и за ролята й на Спаска в „Кръщене”
Йоана Буковска – за ролята й на Агнеса в „Кръщене” и за ролята й на Божана в „Железният светилник”
Александра Сърчаджиева – за ролята й на Агнеса в „Кръщене”
Екатерина Стоянова – за ролята й на Ребека в „Кръщене”
Пламена Гетова – за ролята й на Трънка в „Кръщене”
Мимоза Базова – за ролята й на Райна в „Кръщене”
Антоанета Добева – Нети – за ролята й на Ния в „Железният светилник”
Лидия Инджова – за ролята й на Божана в „Железният светилник”
Меглена Караламбова – за ролята й на Бенковица в „Железният светилник”
Веселин Ранков – за ролята му на Приятел в „Сега или никога”
Мирослав Косев – за ролята му на Княз Фредерик / Княз Изгнаник в
„Както ви харесва” и за ролята му на Джеймс в „Кръщене”
Веселин Анчев – за ролята му на Оливер дьо Боа в „Както ви харесва” и за ролята му на Зарко в „Кръщене”
Иван Ласкин – за ролята му на Шарл / Сивий в „Както ви харесва” и за ролята му на Наместник в „Железният светилник”
Георги Къркеланов – за ролята му на Денис / Хименей / Корин в
„Както ви харесва” и за ролята му на Моню в „Кръщене”
Тигран Торосян – за ролята му на Отец Кривовер / Уилям в „Както ви харесва”; за ролята му на Койчо в „Кръщене” и за ролята му на Андрей Бенков в „Железният светилник”
Стойко Пеев – за ролята му на Адам в „Както ви харесва” и за ролята му на Водещ в „Железният светилник”
Милен Миланов – за ролята му на Григор в „Кръщене” и за ролята му на
Климе Бенков в „Железният светилник”
Георги Новаков – за ролята му на Монахът от Рила в „Железният светилник”
в 20-то юбилейно издание на НАГРАДИТЕ “МАКСИМ”
“МаксиМ`2012” и “ЗЛАТЕН ЧУК`2012”
надпреварата спечелиха
ВОДЕЩА ЖЕНСКА РОЛЯ
Александра Сърчаджиева – за ролята й на Катерина в „Железният светилник”
ВОДЕЩА МЪЖКА РОЛЯ
Ангел Генов – за ролята му на Орландо дьо Боа в „Както ви харесва” и за ролята му на Лазар в „Железният светилник”
ПОДДЪРЖАЩА РОЛЯ
Стефка Янорова – за ролята й на Жената в „Сега или никога”; за ролята й на Фебе в „Както ви харесва” и за ролята й на Стойна в „Железният светилник”
ЗЛАТЕН ЧУК
Отдел – помощник режисьори
Наградите МАКСИМ, поне външно, изглежат по този начин.
КОЦЕТО КАЛКИ с една от своите китари.
Водещ, както винаги, бе Брат Ранков-младши.
Ангел Генов, закичен с наградата.
Стефка Янорова и Ангел Генов.
Коцето и Дони.
Стефка Янорова и Нети.
На преден план - един от замминистрите на културага - Митко Тодоров.
Сред актьорите, дошли да поздравят своите колеги, бе и Вълчо Камарашев.
Следващ постинг
Предишен постинг
Няма коментари
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене